بلاگ

بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما و رزرو داخلی و خارجی

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما

از تماس تلفنی با آژانس مسافرتی گرفته تا کلیک کردن روی یک سایت خرید بلیط هواپیمایی، راه‌های زیادی برای رزرو سفر هوایی وجود دارد. شاید خیلی زیاد. پس بهترین راه برای خرید بلیط هواپیما چیست؟ بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما و همچنین شرکت های فروش و سایت های معتبر خرید بلیط هواپیما برای رزرو پرواز داخلی و خارجی کدام است؟

در این مقاله لیستی از سایت هایی که در حوزه فروش بلیط هواپیما فعالیت دارند را برای شما آورده ایم که می توانید نظرات و تجربه خرید کاربران را همراه آن مشاهده کنید و قبل از خرید بلیط ، با بهترین سایت خرید بلیط هواپیما را از نظر کاربران آشنا شوید.

بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز داخلی و خارجی

سایت های خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز داخلی و خارجی زیر به ترتیب مرتب نشده اند و شما می توانید نظرات کاربران را در کنار هر سایت ببینید.

سایت علی بابا

علی بابا یکی از بزرگترین سایت ها در زمینه فروش بلیط هواپیما در کشور می باشد. این مجموعه زیر نظر هولدینگ توشا که در سال 1393 مجوزهای لازم را از طریق مراجع ذیصلاح دریافت نموده است. علاوه بر فروش بلیط هواپیما این مجموعه فروش بلیط قطار و اتوبوس، اعزام تور و خدمات مسافرتی دیگر را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

علی بابا دارای سایت و اپلیکیشن اختصاصی خود می باشد و تقریبا 100 پروازهای داخلی را پوشش می دهد. این مجموعه دارای تیم 247 نفره برای پشتیبانی 24 ساعته از خدمات خود به مشتریان می باشد.

علی بابا

امتیاز

‫‎متوسط

از 103 رای

2.88

سایت الی گشت

الی گشت به عنوان یکی از آژانس های هواپیمایی کشور فعالیت خود را در سال 1379 آغاز نموده است. این مجموعه با پوشش دادن اکثر آژانس های مسافرتی و جهانگردی یکی از بزرگترین مجموعه ها به شمار می رود. در حال حاضر بیش از 600 آژانس در تهران و 1000 آژانس در شهرستانها از اعضای فعال این مجموعه به شمار می روند.

الی گشت علاوه بر فروش بلیط هواپیما، فروش بلیط قطار ، رزرو هتل ، تور مسافرتی و … به مشتریان خود خدمات ارائه می کند.

الی گشت

امتیاز

‫‎متوسط

از 9 رای

3.11

سایت فلایتیو

مجموعه فلایتیو فعالیت خود را در سال 1395 به عنوان یک آژانس مسافرتی اینترنتی آغاز نموده است. این مجموعه اقدام به فروش بلیط برای پرواز های داخلی و خارجی می کند.

علاوه بر فروش بلیط هواپیما ، فروش بلیط قطار ، رزرو هتل در داخل کشور و همچنین خارج از کشور و خدمات دیگر را به مشتریان خود ارائه می دهد.

فلایتیو

امتیاز

‫‎خوب

از 9 رای

3.67

سایت مستر بلیط

مستر بلیط فعالیت خود را در بهمن ماه 1394 آغاز نموده است . مستر بلیط زیر نظر شرکت خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی عتیق گشت اصفهان می باشد. در این مجموعه علاوه بر خرید بلیط هواپیما شما می توانید بلیط قطار و اتوبوس نیز سفارش دهید.

مستر بلیط علاوه بر سایت دارای اپلیکیشن مخصوص به خود است که می توانید بر روی سیستم عامل های اندروید و ios نصب نمایید.

مستر بلیط

امتیاز

‫‎خوب

از 9 رای

3.67

سایت فلای تودی

آزانس آبنوس گشت تهران فعالیت خود را در سال 1384 آغاز نموده است. این مجموعه اقدام به راه اندازی خدمات رزرواسیون آنلاین به عنوان فلای تودی کرده است.

در فلای تودی علاوه بر خرید بلیط هواپیما برای پرواز داخلی ، پرواز های خارجی را نیز خریداری کنید. همچنین بعد از انتخاب مقصد خود می توانید هتل را در فلای تودی رزرو کنید.

فلای تودی

امتیاز

‫‎بد

از 23 رای

2.04

سایت اسنپ تریپ

اسنپ تریپ ابتدا با استارتاپی به نام پین تا پین شروع به فعالیت نمود تا در سال 1394 به مجموعه اسنپ ادغام شد و مجموعه اسنپ تریپ را تشکیل دهد. در این مجموعه شما می توانید بلیط هواپیما بخرید.

همچنین شما می توانید از اسنپ تریپ بلیط اتوبوس خریداری کنید و امکان رزرو هتل و اجاره ویلا نیز مقدور می باشد.

اسنپ تریپ

امتیاز

‫‎بد

از 8 رای

1.88

سایت رسپینا 24

رسپینا 24 تحت مدیریت شرکت خدمات مسافرت هوایی سامان سیر رسپینا در سال 1389 فعالیت خود را آغاز نموده است. در این مجموعه بیش از 100 کارشناس در زمینه فروش بلیط هواپیما ، بلیط قطار ، بلیط اتوبوس، بلیط چارتر ، و رزرو هتل به مشتریان خود خدمات ارائه می کنند.

رسپینا 24

امتیاز

‫‎متوسط

از 5 رای

2.8

سایت سفرمی

سفرمی زیر مجموعه شرکت راه تمدن پارسیان کیش می باشد. این شرکت فعالیت خود را از سال 1389 آغاز نموده است. در سال 1394 سفرمی را راه اندازی نموده است و در زمینه فروش بلیط هواپیما ، اتوبوس ، قطار ، رزرو تور ، رزرو هتل به مشتریان خود خدمات ارائه می دهد.

سفرمی

امتیاز

‫‎خوب

از 4 رای

3.75

سایت قاصدک 24

قاصدک 24 نیز یکی دیگر از شرکت های ارائه دهنده خدمات مسافرتی می باشد. در این سایت شما می توانید بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی و خارجی خریداری کنید.

علاوه بر فروش بلیط هواپیما ، بلیط قطار ، بلیط اتوبوس و خدمات رزرو هتل و تور را به مشتریان خود ارائه می دهد.

قاصدک 24

امتیاز

‫‎خوب

از 1 رای

4

سایت کجارو

کجارو فعالیت خود را در زمینه خدمات مسافرتی از سال 1394 آغاز نموده است. در این مجموعه شما می توانید بلیط هواپیما برای پرواز های داخلی و خارجی خریداری نمایید.

علاوه بر فروش بلیط هواپیما شما می توانید تور مسافرتی ، رزرو هتل و اقامتگاه را از این مجموعه دریافت نمایید.

کجارو

امتیاز

‫‎عالی

از 2 رای

4.5

سایت تریپ

شرکت خدمات مسافرت هوایی نقطه پرواز با نام تریپ در سال 1385 آغاز به  کار نموده است. تریپ یکی از سایت های فروش بلیط هواپیما در کشور است.

در این مجموعه شما میتوانید علاوه بر خرید بلیط هواپیما هتل و تور رزرو کنید. تریپ با بیش از 100 ایرلاین و 26000 هتل در سراسر دنیا در ارتباط است که می توانید از این خدمات استفاده کنید.

تریپ

امتیاز

‫‎خوب

از 3 رای

4

سایت تی چارتر

تی چارتر یک موتور جستجو برای خرید بلیط هواپیما در کشور می باشد. در این سایت شما می توانید بلیط قطار نیز رزرو کنید. این مجموعه فعالیت های اصلی خود را در قالب استارتاپ در سال 1394 آغاز کرده است.

تی چارتر دارای سایت و اپلیکیشن اختصاصی خود می باشد.

تی چارتر

امتیاز

‫‎متوسط

از 1 رای

3

سایت های معتبر خرید بلیط هواپیما  و بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما کدام ها هستند؟

بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما کدام است؟ سایت های معتبر خرید بلیط هواپیما را چگونه تشخیص دهیم؟ بهترین سایت رزرو بلیط هواپیما کدام است؟ اگر چند سالی است که پرواز نکرده اید، ابتدا باید چند چیز مهم را بدانید. پرواز به دلیل وجود بیماری COVID-19 یک تجربه کاملاً متفاوت است. در استفاده از خطوط هوایی نیاز به ماسک دارید و برخی صندلی‌های میانی را مسدود و برای آنها بلیط فروخته نمی شود. این امر احتمالا تا سال 1401 ادامه خواهد داشت. شرکت های هواپیمایی خدمات وعده های غذایی و نوشیدنی خود را به جعبه های غذا و آب بسته بندی شده کاهش داده اند که در اواسط پرواز در اختیار مسافران قرار می گیرد.

فراتر از آن، مدل کسب و کار خطوط هوایی در یک یا دو دهه اخیر دچار دگرگونی قابل توجهی شده است. دورانی که شرکت های هواپیمایی با فروش بلیط به مسافران درآمد کسب می کردند، گذشته است. آنها اکنون بیشتر سود خود را از برنامه های مختلف، به ویژه فروش تور به دست می آورند. خطوط هوایی همچنین از آنچه آنها هزینه های جانبی می نامند، مانند تعیین تکلیف صندلی و هزینه تعویض و یا استرداد بلیط، درآمد قابل توجهی کسب می کنند.

چگونه باید با بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما و رزرو بلیط  کار کنیم؟

در اینجا نحوه خرید بلیط هواپیما آورده شده است:

از آژانس مسافرتی استفاده کنید

به طور معمول، آژانس های مسافرتی برای رزرو بلیط هواپیما کمیسیونی دریافت نمی کنند. بسیاری از مشاوران فقط در صورت درخواست شما و معمولاً به عنوان بخشی از یک بسته، بلیط رزرو می کنند. و برخی از نمایندگان برای بلیط هواپیما هزینه خدمات دریافت می کنند. برخی از کرایه‌ها، مانند پروازهای پیچیده چند توقفه یا چند هواپیمایی، یا بلیط دور دنیا، بهتر است به یک متخصص واگذار شود.

نمایندگان همچنین به کرایه های عمده فروشی دسترسی دارند که ممکن است به صورت آنلاین پیدا نکنید. اما هشدار داده می شود که برخی از این کرایه ها با محدودیت های قابل توجهی همراه هستند. برای یک برنامه سفر ساده به یک شهر خاص، بهتر است خودتان رزرو کنید.

بلیط هواپیما را مستقیم رزرو کنید

خطوط هوایی از طریق وب سایت های خود یا از طریق تلفن به شما بلیط می فروشند. اگر از این مسیر بلیط خرید کنید، توانایی مقایسه دو جانبه قیمت با یک شرکت هواپیمایی رقیب را از دست خواهید داد. همچنین ممکن است یک شرکت هواپیمایی برای خرید بلیط از طریق تلفن هزینه ای دریافت کند و ممکن است کرایه ای بالاتر از کرایه ای که آنلاین پیدا می کنید به شما بگوید.

با این حال، برخی از مزایا را نیز دریافت خواهید کرد، مانند توانایی سفارشی کردن کرایه خود با موارد اختیاری مانند امکان چک کردن چمدان، رزرو صندلی تایید شده، یا پیش خرید بسته‌های Wi-Fi. خطوط هوایی گاهی اوقات به مشتریانی که رزرو مستقیم دارند، پاداش مسافت پیموده شده را ارائه می دهند. شما همچنین مستقیماً با ایرلاین کار می‌کنید، بنابراین آژانس مسافرتی ندارید که در صورت نیاز به تغییر بلیط، درخواست کمک کند، و برای تغییرات متعهد به سیاست‌های آن شرکت هواپیمایی خواهید بود.

خرید بلیط هواپیما از طریق آژانس مسافرتی اینترنتی

آژانس‌های آنلاین بیشتر قیمت‌های موجود را نمایش می‌دهند. این کار به شما امکان می دهد راحت ترین مسیر را به سرعت مقایسه کنید و مقرون به صرفه ترین و ارزان ترین قیمت بلیط را پیدا کنید. علاوه بر این، اگر مشکلی پیش بیاید، حداقل از نظر تئوری، می‌توانید با آژانس آنلاین تماس بگیرید تا در مورد همه چیز از رزرو مجدد پرواز تا دریافت بازپرداخت کمک بگیرید.

آژانس‌های آنلاین ابزارهای تحقیقاتی عالی هستند که به شما امکان می‌دهند پایین‌ترین کرایه موجود را جستجو کنید و سپس هر کجا که می‌خواهید رزرو کنید. اما این سایت‌ها همه خطوط هوایی، هر ترکیب کرایه یا هر مسیری را نمایش نمی‌دهند. درعوض، ممکن است کرایه‌های خطوط هوایی را که با آن‌ها روابط ترجیحی دارند نشان دهند .

بهترین سایت های  خرید بلیط هواپیمای لحظه آخری

یکی از اصطلاحات مفید برای دانستن «لحظه آخری» است که به معنای فروش بلیط در لحظه آخر پرواز است.  بعضی از سایت های فروش بلیط هواپیما در لحظه آخر و نزدیک به پرواز اقدام به فروش بلیط با قیمت کمتری می کنند و در برخی مسیرها بین 20 تا 40 درصد تخفیف ارائه می دهند. در ازای آن، از مزایای مهم خاصی چشم پوشی می کنید، که می تواند شامل تعیین زمان دقیق حرکت، خط هوایی، مسیریابی دقیق، و امکان رزرو صندلی یا تغییر بلیط باشد.

سایت‌های فروش بلیط هواپیمای لحظه آخری برای مسافران تفریحی که انعطاف‌پذیر هستند یا می‌خواهند بدون داشتن برنامه مشخص به جایی پرواز کنند، گزینه‌ای عالی هستند. بیشتر خطوط هوایی برای کرایه‌هایی که رزرو می‌شوند، هزینه بیشتری دریافت می‌کنند، بنابراین زمانی که باید در هفت روز آینده پرواز کنید و انعطاف‌پذیر باشید، گزینه خرید بلیط هواپیمای لحظه آخری ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد.

چگونه بفهمم بلیط هواپیمای من در شرکت های فروش بلیط هواپیما به رزرو شده؟

بیشتر بلیط های هواپیما به عنوان بلیط الکترونیکی یا اسناد مسافرتی که در یک پایگاه داده ذخیره می شوند و در صورت نیاز قابل بازیابی هستند، شناخته می شوند. بنابراین اگر بلیط کاغذ نمی گیرید، چگونه متوجه می شوید که بلیط را رزرو کرده اید؟ بلافاصله پس از اینکه آژانس مسافرتی تأییدیه را برای شما ارسال کرد، به وب سایت شرکت هواپیمایی بروید و وضعیت بلیط الکترونیکی خود را بررسی کنید. یک بلیت الکترونیکی معتبر به عنوان “صادر شده”  در سایت نشان داده می شود و برای استفاده باز است. یک بلیط الکترونیکی خوب تا زمانی که وارد سایت شوید برای استفاده باز می ماند. اگر اینطور نیست، با نماینده یا شرکت هواپیمایی خود تماس بگیرید.

اگر پرواز هواپیمای من کنسل شود چکار باید کنم؟

این یک مشکل رایج در میان شرکت های هواپیمایی است. از رزرو پرواز در خطوط هوایی که تعداد پرواز های کنسل شده یا با تاخیر زیادی دارد، خودداری کنید. هیچ حمایت خوبی از مسافران خطوط هوایی وجود ندارد. اگر خط هوایی شما از پرواز نکند، بلیط شما بی ارزش خواهد بود. اگر می‌خواهید از یک شرکت هواپیمایی غیر کارآمد خرد کنید، سریع‌ترین مسیر شما ممکن است اختلاف بر سر زمان بازپرداخت نرخ بلیط است. بر اساس قانون، شما حق دارید برای خدماتی که هزینه آن را پرداخت کرده‌اید اما تحویل داده نشده‌، استرداد هزینه درخواست کنید. اما این استرداد وجه ممکن است در شرکت های هواپیمایی مختلف زمان متفاوتی داشته باشد.

چگونه می توان ارزان ترین بلیط را از بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما از نظر قیمت پیدا کرد؟

خطوط هوایی از الگوریتم های پیچیده ای برای محاسبه تقاضا برای صندلی های خود استفاده می کنند. این سیستم‌های مدیریت بازده به این معنی است که قیمتی که برای یک پرواز از شما دریافت می‌شود ممکن است پایین‌ترین قیمت نباشد. این از تقاضا برای آن پرواز بر اساس میانگین های تاریخی به دست آمده است. علاوه بر این، اگر اکنون دکمه «خرید» را فشار ندهید، ممکن است ظرف چند دقیقه بلیط تمام شود. مسافران هوایی اغلب این سیستم‌ها را غیر منصفانه و ناعادلانه می‌دانند، اما به یاد داشته باشید که در صورت خرید، شرکت‌های هواپیمایی باید رزرو بلیط شما را به مدت 24 ساعت «نگه‌دارند» یا به شما بازپرداخت کامل وجه را به استثنای برخی موارد ارائه کنند.

متأسفانه، تعمیر سیستم به آن سادگی که به نظر می رسد نیست. برای مثال، اگر تا به حال سعی کرده اید بلیط بخرید و سایت به شما بگوید که خرید بلیط «در دسترس نیست» (اگرچه بلیت گرانتر بود)، احتمالاً احساس کرده اید قربانی طعمه شده اید. در برخی موارد ممکن است سایت فروش بلیط از نظر فنی دچار مشکل شده باشد. همچنین ممکن است کمترین قیمت بلیط آگهی شده یا قیمت بلیط فروش ویژه در روز سفر شما در دسترس نباشد، به خصوص اگر جمعه یا روز قبل از تعطیلات اقدام به خرید کرده باشید..

آیا ترفندهایی برای خرید بلیط هواپیمای خارجی وجود دارد؟

علاوه بر سایت های فروش بلیط هواپیمای داخلی می توانید بلیط خود را از طریق تثبیت کننده پیدا کنید. اینها اغلب عوامل آفلاین هستند که بلیط ها را به صورت عمده خریداری می کنند و سپس آنها را به عموم می فروشند. توجه: ممکن است محدودیت‌های بیشتری برای این نوع بلیط‌ها وجود داشته باشد، بنابراین لطفاً چاپ روی بلیط را دقیق و با دقت بخوانید. در طول همه‌گیری کرونا، بسیاری از افراد که از این بلیط ها استفاده کرده بودن ضرر کردند.

بهترین زمان خرید از بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما چه زمانی است؟

در صورت نیاز بلیط رزرو کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که اگر بلیط خود را زمانی بخرید که اکثر مردم انجام می‌دهند – بین یک تا چهار ماه قبل از پرواز – احتمالاً کمترین قیمت را پیدا خواهید کرد. دکمه را خیلی زود یا خیلی دیر فشار ندهید، زیرا کرایه ها معمولاً افزایش می یابند، به خصوص زمانی که در تاریخ حرکت خود نزدیک می شوید.

آیا می توانید ابزاری را برای یافتن بلیط های هواپیما با قیمت کمتر توصیه کنید؟

بله. بیشتر خطوط هوایی  و شرکت های فروش بلیط خبرنامه های الکترونیکی رایگان یا خبرهای ایمیلی منتشر می کنند، اما می توانید برای اعلان های ایمیلی از یک سایت شخص ثالث آژانس های مسافرتی اینترنتی نیز ثبت نام کنید. آنها به شما اطلاع خواهند داد که آیا بلیط مورد نظر شما با قیمت کمتر در حال فروش است. فروش قانونی کرایه زیاد دوام نمی آورد، بنابراین اگر چیزی را دیدید که می خواهید رزرو کنید، درنگ نکنید.

فکر می کنم هزینه پروازم را بیش از حد پرداخت کردم. حالا چی؟

آروم باشد. بلیط هواپیما شما احتمالاً بیش از یک سوم هزینه های سفر شما را تشکیل می دهد. با یک نفس عمیق و پیروی از این توصیه، در زمان خود صرفه جویی می کنید: اگر بلیط هواپیما با قیمت خوب که می توانید آن را تهیه کنید، همین الان آن را رزرو کنید.

ممکن است بتوانید بلیط ارزان‌تری پیدا کنید، اما عملاً می‌توان تضمین کرد که ساعت‌ها را در تلاش برای یافتن آن تلف خواهید کرد ، ساعاتی که بهتر است برای انجام کاری مفید‌تر صرف شود.

اگر زیاد با هواپیما مسافرت نمی کنید این نکات را باید بدانید.

اگر فقط گاهی اوقات پرواز می کنید، ممکن است دفعه بعد که سوار هواپیما می شوید با غافلگیری مواجه شوید. در اینجا چند مورد از تغییرات اخیر است که متوجه خواهید شد:

بیشتر بلیط ها با محدودیت های زیادی همراه هستند

بیشتر بلیط های هواپیمایی بسیار محدود هستند. اگر می خواهید در برخی از بلیط ها تغییر ایجاد کنید، باید هزینه بیشتری بدهید. شما نمی توانید به راحتی نام را در یک رزرو تصحیح کنید، حتی گاهی اوقات برای رفع یک خطای چاپی. اگر پرواز خود را از دست دادید، شرکت هواپیمایی پیشنهاد می کند در صورت خرید بلیط جدید، شما را در پرواز بعدی قرار دهد. این محدودیت‌ها احتمالاً سخت‌تر می‌شوند زیرا خطوط هوایی راه‌های جدیدی برای ایجاد درآمد بیشتر ارائه می‌کنند. خطوط هوایی بلیط های بدون محدودیت می فروشند، اما اغلب دو تا سه برابر گران تر از بلیط های محدود هستند. به طور معمول، تنها افرادی که می توانند آن ها را بپردازند، مسافران تجاری هستند.

تقریباً برای همه چیز باید هزینه آن را پرداخت کنید

شرکت های هواپیمایی بیشتر درآمد خود را از فروش بلیط به دست می آوردند. اما امروزه، تا حدی به دلیل رقابت، قیمت‌های بالاتر سوخت و تغییر مدل‌های تجاری، شرکت‌های هواپیمایی بخش قابل توجهی از سود خود را از طریق کارمزد تولید می‌کنند. احتمالاً برای چک کردن چمدان‌هایتان و شاید برای تعیین تکلیف صندلی‌های قبلی، هزینه اضافی پرداخت خواهید کرد. اگر در یک پرواز داخلی نشسته اید، وعده های غذایی نیز اضافه است. در حالی که برخی از خطوط هوایی تمام تلاش خود را می کنند تا همه هزینه های اضافی را تا حد امکان در مراحل اولیه رزرو افشا کنند، برخی دیگر سعی می کنند از طریق هزینه های اضافه شده پس از خرید شما سود ببرند. شما باید فرض کنید که همه چیز هزینه اضافی خواهد داشت.

چگونه بهترین صندلی کلاس اقتصادی را  در بهترین سایت های خرید هواپیما پیدا کنم؟

اگر خواهان بهترین صندلی در خطوط هوایی هستید که فکر می کنند که برای شما مناسب است ، بعضی از سایت‌هایی می‌توانند دقیقاً به شما بگویند که بین صندلی‌های خطوط هوایی چقدر فضا و همچنین عرض صندلی وجود دارد. و محل قرارگیری صندلی در داخل هواپیما نیز ممکن اسن ذکر شود.

چک لیست قبل از پرواز چیست؟ چرا به یک چک لیست نیاز دارم؟

قبل از پرواز، یک چک لیست ضروری وجود دارد. اگر این اصول را نادیده بگیرید و ممکن است نتوانید پرواز کنید.

  • آیا املای نام شما درست است؟
  • آیا تاریخ ها درست است؟ آیا زمان شما درست است؟ (قبل از ظهر یا بعد از ظهر)
  • آیا شماره تأیید دارید و/یا پرواز را با نماینده یا شرکت هواپیمایی خود تأیید کرده اید؟
  • آیا شرکت هواپیمایی و آژانس مسافرتی به روزترین اطلاعات تماس شما را دارند؟
  • آیا بررسی کرده اید که پرواز شما از کجا حرکت می کند و کدام شرکت هواپیمایی آن را انجام می دهد؟ (بعضی از پروازها، پروازهای اشتراکی هستند که توسط شرکت هواپیمایی دیگری انجام می شود و از ترمینال دیگری انجام می گیرد.)

آیا اشکالی ندارد که یک مرحله از پرواز خود را در مسافرت های خارجی از دست بدهم؟

به طور کلی، نه. اگر یکی از بخش‌های پرواز را از دست بدهید، اکثر خطوط هوایی به‌طور خودکار تمام رزروهای باقی‌مانده در برنامه سفرتان را لغو می‌کنند، حتی اگر مقصر نبودید که نتوانستید پرواز کنید. اگر یک بخش را از دست دادید، به شرکت هواپیمایی اطلاع دهید تا بتواند برای شما دوباره بلیط رزرو کند. اگر به آن اطلاع ندهید، ممکن است در یک توقفگاه گیر بیفتید و مجبور شوید برای ادامه سفر و یا بازگشت به خانه، یک بلیط کامل جدید خریداری کنید.

“غیر قابل استرداد”  هزینه بلیط به چه معناست؟

شرکت های هواپیمایی مقررات خاصی در استرداد وجه به مسافر دارند. اگر قبل از پرواز شما به هر دلیلی نتوانید سوار هواپیما شوید برای دریافت وجه پرداختی کل مبلغ و یا بخشی از آن به شما عودت نمی شود.

و در صورتی که پرواز کنسل شود ممکن است وجه پرداختی به شما بازگردانده شود فقط موقع خرید بلیط دقت کنید

وقتی مشکلی در پرواز دارم با چه کسی تماس بگیرم؟

در حالت ایده آل، هیچ مشکلی در پرواز خود نخواهید داشت. تقریباً 75 درصد از تمام پروازها به موقع انجام می شود. احتمالاً هواپیمای شما طبق برنامه حرکت خواهد کرد و تقریباً مطمئناً سالم به مقصد خواهید رسید. اما اگر مشکلی را تجربه کردید، اولین قدم شما باید تماس با شرکت هواپیمایی باشد. منتظر نباشید.

چشم پوشی از قوانین هواپیمایی

خطوط هوایی گاهی اوقات در شرایط خاص از قوانین خود چشم پوشی می کنند. به عنوان مثال، اگر شرایط آب  هوایی مساعد نباشد که بر عملیات پرواز آنها تأثیر می گذارد (یا اگر یک بیماری همه گیر جهانی کل صنعت هواپیمایی را مختل کرده باشد)، ممکن است هزینه بلیط خود را کاهش دهند و به شما اجازه می دهند پرواز خود را مجدداً برنامه ریزی کنید.

جمع بندی سایت های معتبر و بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما

در این نوشته به بررسی بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما و شرکت های فروش و رزرو بلیط پرداختیم . با توجه به نظرات کاربران شما می توانید سایت های معتبر خرید بلیط هواپیما را بهتر بشناسید. 

دیدگاهتان را بنویسید