بلاگ

قیف فروش در بازاریابی دیجیتال مارکتینگ چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

قیف فروش در بازاریابی دیجیتال مارکتینگ چیست

قیف فروش در بازاریابی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

قیف فروش دیجیتال مارکتینگ ترکیبی از تاکتیک‌های بازاریابی است که برای ایجاد ترافیک برای کسب‌وکار شما و پرورش صحیح آن‌ها برای تبدیل شدن به مشتریان وفادار که از کسب‌وکار شما حمایت می‌کنند، استفاده می‌شود.

نکات کلیدی در این مقاله:

 • قیف ها برای تبدیل ترافیک سایت شما به مشتریان در اتوماسیون بسیار مهم هستند.
 • فرآیند قیف به مراحل گروه‌بندی می‌شود: پایه، سیلاب، و قیف فروش واقعی
 • از فرمول AIDAA برای ساخت قیف فروش بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید

آیا هنوز از یک رایانه شخصی ویندوز 98 برای تجارت خود استفاده می کنید یا یک لپ تاپ/رایانه جدید؟ به احتمال زیاد، دومی را انتخاب کرده اید، اگر نه، قطعا زمان ارتقا فرا رسیده است!

همین مفهوم برای بازاریابی دیجیتال شما نیز صادق است. روش های قدیمی بازاریابی برای کسب و کار شما دیگر موثر نیستند. استراتژی های بازاریابی سنتی به سرعت و دلایل خوبی در حال کاهش هستند. هیچ راهی برای اندازه گیری عملکرد یا اثربخشی وجود ندارد و به طرز عجیبی کم هزینه است. آیا می توانید واقعاً بازده بازگشت سرمایه را در بازاریابی سنتی خود اندازه گیری کنید؟

دیجیتال مارکتینگ نحوه ارتباط کسب و کارهای بزرگ و کوچک با مشتریان خود را تغییر داده و فروش را افزایش داده است. با همه پلتفرم های مختلف موجود برای بازاریابی اینترنتی، فرصت ها بی پایان هستند.

با وجود تمام این فرصت ها، احساس سردرگمی و استرس در مورد چگونگی ادامه کار برای بسیاری از مشاغل کوچک رایج است. در واقع، اغلب اوقات، با کسب و کارهای محلی مواجه می شویم که حتی در مورد قیف بازاریابی دیجیتال چیزی نشنیده اند، چه رسد به اینکه قیف آن را اجرا کرده باشند.

که ما را به اینجا می رساند.

اگرچه ما آن را در نقل قول ابتدایی این مقاله تعریف کردیم، اما این بیانیه هنوز کمی مبهم است. قیف فروش دیجیتال مارکتینگ اساساً فرآیند انتقال فردی است که چیزی در مورد کسب و کار شما نمی داند به مشتری وفاداری که تجربیات خود را با دوستان و خانواده خود به اشتراک می گذارد (حمایت می کند).

قیف فروش در بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

قیف فروش دیجیتال مارکتینگ چگونه عمل می کند؟

اگر به کاربرد اساسی قیف فکر می‌کنید، قیف را در جایی قرار می‌دهید که می‌خواهید چیزی در آن بریزید، سپس ماده را داخل قیف می‌ریزید و ظرف را پر می‌کند.

یک قیف فروش دیجیتال مارکتینگ دقیقاً از همین مفهوم پیروی می کند. ابتدا، قیف فروش خود را برای دستیابی به یک هدف خاص می سازید.  مشتری در حال خرید محصول/خدمات xyz از کسب و کار شما. سپس با استفاده از تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال، قیف فروش خود را با ترافیک پر می‌کنید تا این ترافیک را از بالای قیف به پایین قیف هدایت کنید، جایی که آنها به مشتری شما تبدیل می‌شوند و به حامی کسب‌وکار محلی شما تبدیل می‌شوند.

AIDAA  فرمول قیف فروش بازاریابی دیجیتال

اکثر بازاریابان دیجیتال به شما می گویند که قیف های فروش دیجیتال مارکتینگ از یک قیف 4 یا 5 مرحله ای مطابق با فرمول AIDAA استفاده می کنند.

 • اطلاع (Awareness)
 • علاقه (Interest)
 • میل  (Desire)
 • عمل (action)
 • طرفداری (Advocacy)

هر حرف از فرمول یک مرحله را در سراسر قیف فروش بازاریابی دیجیتال نشان می دهد. برای اینکه یک بازدیدکننده را به مشتری تبدیل کنید که طرفدار برند شماست، باید از زمانی که وارد قیف می شود تا زمانی که مشتری می شود، آنها را پرورش دهید.

با این اوصاف، هر فردی که وارد قیف فروش دیجیتال مارکتینگ شما می شود به مشتری تبدیل نمی شود. با این حال، با استفاده از این فرمول برای ایجاد یک رابطه پایدار با مشتری، می توانید شانس خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

اجزای قیف فروش دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بدیهی است که گفتن این کار آسان تر از انجام آن است، پس بیایید سه جزء اصلی یک قیف بازاریابی دیجیتال را تجزیه کنیم:

 • پایه – هدف خود را تعیین کنید
 • دریچه های ورودی – وارد کردن ترافیک به داخل قیف شما
 • قیف فروش – انتقال ترافیک از بالای قیف به پایین

1. پایه:

قیف فروش دیجیتال مارکتینگ خود را تعریف کنید
قبل از اینکه بتوانید قیف فروش دیجیتال مارکتینگ خود را بسازید، ابتدا باید تحقیق کنید و یک استراتژی بسازید تا اطمینان حاصل کنید که حداکثر کارایی با قیف فروش خود حاصل می شود.

انجام تجزیه و تحلیل کامل رقبا، توسعه اهداف SMART و شناسایی شخصیت های خریدار برای موفقیت قیف شما بسیار مهم است.

بعدی در استراتژی قیف بازاریابی دیجیتال ایجاد نردبان ارزش شما و نقشه برداری قیف شما است. برای اختصار، پیوندهای زیر را برای شروع کار در نردبان ارزش خود و ترسیم قیف فروش خود ارائه کرده ایم.

2. دریچه های ورودی:

پر کردن قیف فروش بازاریابی دیجیتال شما با ترافیک
ترافیک به قیف شما می‌تواند از مکان‌های مختلفی باشد، اعم از موتورهای جستجو، رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات، کمپین‌های ایمیل، رویدادهای آفلاین، و غیره.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی مسیری عالی برای جذب مشتریانی است که با آنها درگیر بوده‌اید و همچنین مشتریان وفادار خود را در مورد پیشنهادات ویژه و جدید به‌روز نگه دارید.

نکاتی برای ترافیک بازاریابی رسانه های اجتماعی:

از قانون سه E برای پست کردن پیروی کنید

 • آموزش Educate- به دنبال کنندگان خود با محتوا اطلاع دهید تا آنها را در مورد موضوعات مرتبط با صنعت خود آموزش دهید.
 • سرگرمی Entertain- فرهنگ کسب و کار خود را با محتوایی که آنها از آن لذت می برند نشان دهید و همچنین می توانند درباره کسب و کار شما ارتباط برقرار کنند/بیاموزند.
 • تعامل Engage- همیشه به پیام‌ها، نظرات و سؤالات پاسخ دهید، اما در اینجا متوقف نشوید. نظرسنجی ها و سوالاتی را برای فالوورهای خود ایجاد کنید تا مرتباً با آنها درگیر شوند.

قبل از اینکه بخواهید قلاب را فرود بیاورید، چند ضربه بزنید

 • به طور منظم از قانون 3 E بدون درخواست چیزی در پست های خود پست کنید. محتوا و اطلاعات فوق‌العاده‌ای را در اختیار فالوورهای خود قرار دهید با آنها درگیر شوید و سپس یک قلاب مناسب برای یک ضربه مهیج وارد کنید تا آن فالوورها برای پیشنهاد شما ثبت نام کنند و وارد قیف شما شوند.

هر پست را با شرکت خود علامت گذاری کنید

 • لوگوی خود را در تمام تصاویر بگنجانید. ظریف اما به خوبی تعریف شده است

بهینه سازی موتور جستجو seo

بهینه‌سازی موتور جستجو یکی از بهترین رویکردهای بلندمدت پایدار برای جذب ترافیک بازاریابی دیجیتال به قیف شما است. هدف، رتبه‌بندی وب‌سایت‌تان در بالای Google برای کلمات کلیدی تعیین‌شده است، بنابراین وقتی بازدیدکنندگان در جستجوی اطلاعاتی هستند که شما ارائه می‌دهید، روی وب‌سایت شما کلیک کرده و اکنون در قیف شما هستند.

تبلیغات پولی

تبلیغات در اشکال مختلفی از تبلیغات کلیکی گرفته تا گوگل ادوردز وجود دارد. صرف نظر از رسانه ای که تبلیغات شما در آن انجام می شود، هدف یکسان است پر کردن قیف شما با ترافیک مرتبط.

رویدادهای بازاریابی

رویدادهای بازاریابی منبع خوبی برای ترافیک به قیف شما هستند. رویدادها می توانند در قالب های مختلفی از وبینارهای آنلاین گرفته تا رویدادهای خیریه حضوری برگزار شوند. از این رویدادها به عنوان وسیله ای برای ارتباط با مشتریان احتمالی خود، ایجاد آگاهی برای برند خود، و تشویق مردم برای بررسی وب سایت شما (ترجیحاً صفحه ای که برای رویداد یا موارد مشابه تعیین شده است) استفاده کنید. این کار بازدیدکنندگان را به قیف شما هدایت می‌کند و فرصت‌های هدف‌گیری مجدد را از طریق تبلیغات از طریق فیس‌بوک یا گوگل فراهم می‌کند.

بازاریابی ایمیلی

تاکتیک‌های مورد استفاده برای پرورش ترافیک قیف بازاریابی دیجیتال می‌تواند به طور قابل توجهی از ادغام ربات‌های چت، کمپین‌های پیامک/پست صوتی و غیره متفاوت باشد، با این حال، یکی از بهترین استراتژی‌ها استفاده از اتوماسیون بازاریابی ایمیلی است.

اساساً، هنگامی که یک مشتری مشترک، دانلود یا برای چیزی در وب سایت شما ثبت نام می کند، می توانید حداقل نام و آدرس ایمیل او را ثبت کنید (در صورت لزوم، شماره تلفن را نیز توصیه می کنیم). هنگامی که آنها مشترک شدند، ابزارهایی مانند ActiveCampaign و سیستم اتوماسیون به سبک درخت تصمیم برای ارسال کمپین های ایمیلی که شما برای آن مشتریان تعیین می کنید، فراهم می کند.

هنگام اجرای یک قیف فروش دیجیتال مارکتینگ، مطمئن شوید که کمپین‌های اتوماسیون ایمیل را برای جذب مشتریان خود برای حرکت به مرحله بعدی در قیف خود در نظر بگیرید.

استفاده از سایت نظرکده برای جذب اعتماد کاربر

یکی از خدماتی که سایت نظرکده انجام می دهد ثبت سایت و گرفتن نظرات و تجربه کاربران از خدمات آن ها می باشد. افرادی که صاحبین کسب و کارها می باشند می توانند از این خدمات در جهت کسب اعتماد کاربر استفاده کنند و حتی از طریق سایت نظرکده ترافیک دریافت نمایند.

3. قیف فروش :

ترافیک بازاریابی دیجیتال خود را از بالا به پایین منتقل کنید

در نهایت، به خود قیف واقعی می رسیم.

قیف فیزیکی از 3 جزء تشکیل شده است: یک آهنربای (جذب کننده)، یک تقویت کننده و یک رویداد تبدیل. بسته به اهدافی که برای قیف خود دارید، می توانید فروش های بالا، کاهش فروش، محتوای دروازه ای و غیره داشته باشید.

مهم نیست که مورد، عملکرد یکسان باقی می‌ماند: ترغیب بازدیدکننده به اینکه اطلاعات تماس خود (و/یا سایر اطلاعات مربوط به اهداف شما) را در ازای چیزی که برای آنها ارزشمند است، صرف نظر کند.

با توجه به مرحله بازدیدکنندگان در قیف، محتوای رد و بدل شده می تواند شامل یک کتاب الکترونیکی یا وبینار رایگان، تخفیف در یک سرویس یا محصول، یک مسابقه/پیشنهاد تبلیغاتی و غیره باشد. فرصت ها واقعا بی پایان هستند.

آهنربای برای قیف فروش شما (جذب کننده)

برای راه اندازی آهنربا برای قیف فروش دیجیتال مارکتینگ، ابزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. در زیر لیست ابزارهای مورد علاقه ما برای ساخت آهنرباهای و صفحات وب وجود دارد.

 • Leadpages
 • Clickfunnels
 • Divi Builder
 • Instapage

نکات حرفه ای برای بهترین طرح های آهنربای:

 • تمام عوامل حواس پرتی روی آهنربای را که با هدفی که برای رسیدن به آن تلاش می کنید مرتبط نیستند، حذف کنید
 • تعداد پیوندها را از آهنربای سرنخ خود کم یا به حداقل برسانید می خواهید آنها را در صفحه نگه دارید و به سرنخ/خرید و غیره تبدیل کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که پیشنهاد شما واضح، رقابتی و مرتبط با مخاطب هدف شما است
 • تیتر شما باید توجه آنها را جلب کند و آنها را تشویق کند که به خواندن بقیه صفحه ادامه دهند

قیف بازاریابی دیجیتال خود را تقویت کنید

هدف از آهنربای این است که بازدیدکننده را به داخل قیف خود بکشاند و آنها را جذب کند تا بیشتر بمانند. آمپلی‌فایر به این منظور است که بازدیدکننده را وادار به انجام کاری با شما کند.

ابزارهای عالی برای استفاده به‌عنوان تقویت‌کننده، ویدیوها، توصیفات/بررسی‌ها، وبینارها، نسخه‌های نمایشی، اثبات اجتماعی و غیره هستند. گنجاندن یک تقویت‌کننده در صفحات فرود، علاقه بازدیدکنندگان را مجدداً به پیشنهاد تأیید می‌کند و به آن‌ها در از بین بردن هرگونه تردید/اضطراب در مورد تبدیل کمک می‌کند. . بدیهی است که بسته به مرحله قیف، ممکن است نیاز به تقویت کننده تاثیرگذارتری داشته باشید یا نداشته باشید.

تبدیل قیف فروش دیجیتال مارکتینگ شما

شما تا این لحظه کارهای زیادی انجام داده اید، باید به خودتان افتخار کنید. اکنون لحظه حقیقت فرا می رسد. آیا همه چیز را برای تبدیل بازدیدکنندگان با دادن اطلاعات خود به شما تنظیم کرده اید؟

به طور کلی، هرچه دسترسی به چیزی که می‌خواهد برای کسی سخت‌تر باشد، احتمال اینکه او را ترک کند و به جای دیگری برود، بیشتر می‌شود. با این گفته، هدف شما باید این باشد که کالج اطلاعات را تا حد امکان روان کنید.

در اینجا چند نکته در هنگام تنظیم فرم های خود برای ترغیب بازدیدکننده به تبدیل وجود دارد:

 • آن را به راحتی پیدا کنید. معمولاً بهتر است فرم یا دکمه ای برای یک فرم در بالای صفحه و سپس دوباره در پایین صفحه قرار دهید.
 • فقط اطلاعاتی را که واقعاً نیاز دارید جمع آوری کنید
 • در بالای قیف اطلاعات زیادی نخواهید. یک قانون سرانگشتی خوب در بالای قیف است، فقط نام و ایمیل را جمع آوری کنید و با پیشرفت آنها در قیف، می توانید اطلاعات شخصی بیشتری را جمع آوری کنید (مانند تلفن، بودجه، وضعیت تاهل، آدرس و غیره)

فرآیند قیف فروش برای آهنربا، تقویت کننده و رویداد تبدیل برای هر مرحله از قیف به عنوان یک کل یکسان است.

جمع بندی: قیف فروش در بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

ما زمینه را برای شما فراهم کردیم تا بتوانید اولین قیف فروش بازاریابی دیجیتال خود را ایجاد کنید. بیایید یک جمع بندی سریع انجام دهیم.

قیف فروش دیجیتال مارکتینگ ترکیبی از تاکتیک‌های بازاریابی است که برای ایجاد ترافیک برای کسب‌وکار شما و پرورش صحیح آن‌ها برای تبدیل شدن به مشتریان وفادار که از کسب‌وکار شما حمایت می‌کنند، استفاده می‌شود.

یک قیف بازاریابی دیجیتال شبیه قیف یک قیف واقعی است. هدف این است که ترافیک را به بالای قیف وارد کنیم تا آنها را به هدف خود تبدیل کنیم (معمولاً فروش، دانلود یک محتوا، ثبت نام برای تخفیف و غیره)

AIDAA مخفف Awareness, Interest, Desire, Action, Advocacy است و فرمولی است که باید مراحل قیف خود را ترسیم کنید. توجه: همچنین یک فرمول عالی برای استفاده برای تولید محتوا نیز هست.

سه جزء یک قیف فروش دیجیتال مارکتینگ به خوبی گرد عبارتند از:

 • پایه
 • دریچه های ورودی
 • قیف فروش

قیف فروش دارای سه بخش اصلی است:

 • آهنربای (جذب کننده)
 • تقویت کننده
 • رویداد تبدیل

دیدگاهتان را بنویسید