بلاگ

آیا برند منشن در سئو سایت تاثیر دارد!؟

آیا برند منشن در سئو سایت تاثیر دارد!؟

ایجاد و نگهداری یک لیست بک لینک قوی یکی از سودمندترین کارهایی است که یک سئوکار می تواند برای سئو سایت خود انجام دهد. با این حال، برند منشن بدون لینک می تواند در شرایط مناسب به همان اندازه ارزشمند باشد. در این نوشته به نحوه استفاده از  برند منشن به نفع سئو سایت خواهیم پرداخت.

عوامل زیادی در دستیابی به دیده شدن موثر در موتورهای جستجو نقش دارند، بنابراین یک استراتژی سئو خوب باید جامع باشد.

به طور طبیعی، شما باید وب سایت خود را برای کلمات کلیدی که می خواهید رتبه بندی کنید بهینه کنید و ببینید که طرح بندی شما برای بازدیدکنندگان مفید باشد. و ساخت مجموعه ای سالم از بک لینک های با کیفیت نیز ضروری است.

اما در مورد تمام مواقعی که یک وبلاگ نویس، روزنامه نگار یا اینفلوئنسر به سادگی از برند شما نام می برد بدون اینکه واقعاً به وب سایت شما لینک داده شود، چطور؟

آیا این نام بردن از برند شما هنوز هم از نقطه نظر سئو ارزشمند هستند و چگونه می توانید بهترین استفاده را از آنها در راستای اهداف سئو سایت خود ببرید؟

مواردی که در این نوشته بررسی خواهیم کرد:

برند منشن چیست؟
تاثیر برند منشن بر سئو چیست؟
بهترین راه‌ها برای ردیابی برند منشن بدون لینک چیست؟
نحوه تبدیل برند منشن بدون پیوند به لینک

برند منشن چیست؟

برند منشن گاهی اوقات بک لینک بدون لینک نیز نامیده می شود، ذکر نام برند دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. نمونه هایی از یک برند منشن صرفاً ذکر شده است یا به صورت آنلاین مورد بحث قرار می گیرد.

برند منشن ساده به بک لینک ها متصل نمی شود، بنابراین به لیست بک لینک شما اضافه نمی شود. با این حال، نباید تصور کنید که این باعث بی فایده بودن آنها می شود.

موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ در حال هوشمندتر شدن هستند. سئو نیز با گذشت زمان در حال تغییر است و درست همراه با نحوه استفاده مردم از اینترنت تغییر می کند.

با این حال، موتورهای جستجوی برتر امروزی به طور کامل متوجه می شوند که ذکر نام برند، با یا بدون لینک، ارزش توجه به آن را دارد.

تاثیر برند منشن بر سئو چیست؟

اگرچه فرمول دقیقی که گوگل و سایر موتورهای جستجو برای رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها و برندها استفاده می‌کنند، مشخص نیست، اما ما اطلاعات زیادی در مورد کارهایی که آنها انجام می‌دهند و مهم نمی‌دانند، داریم.

در میان چیزهای دیگر، قابل درک است که هم گوگل و هم بینگ اکنون برند منشن ها را به عنوان نمادهای رتبه بندی قدرتمند و با دلایل خوب می بینند.

در حالی که بک لینک های واقعی هنوز با ارزش تر در نظر گرفته می شوند، استفاده از نام برند تقریباً مفید در نظر گرفته می شوند.

استفاده از نام برند شواهدی هستند که نشان می دهد مردم در مورد یک برند صحبت می کنند که برای مرتبط ساختن آن کافی است.

در واقع، گوگل حق اختراعی را ثبت کرده است که به ذکرهای بدون لینک به عنوان “پیوندهای ضمنی” اشاره می کند، بنابراین می توان فهمید که آنها مهم هستند.

همچنین شواهد محکمی وجود دارد که نشان می‌دهد بینگ مدتی پیش شروع به مرتبط کردن نام‌های غیر مرتبط با نفوذ SEO کرد.

البته، مانند بک لینک های استاندارد، زمینه هنوز هم با برند منشن بسیار مهم است.

Google  نوع محتوای پیرامون ذکر و جایگاهی را که وب سایت اصلی اشغال می کند برای تعیین ارزش سیگنال رتبه بندی بررسی می کند.

هر چه وب سایت معتبرتر باشد و محتوا با جایگاه، موقعیت جغرافیایی و صنعت شما سازگارتر باشد، تأثیر مثبت بیشتری بر سئوی شما خواهد داشت.

بهترین راه‌ها برای ردیابی برند منشن ها بدون پیوند چیست؟

به طور طبیعی، اگر برند منشن بدون لینک اینقدر مهم هستند، می خواهید ردیابی خود را به استراتژی سئوی فعلی خود اضافه کنید.

خوشبختانه، ابزارهای خارق‌العاده‌ای وجود دارد که بیشترین حدس و گمان را از یافتن و طبقه‌بندی کاتالوگ رو به رشد شما از نام‌های برند منشن نامرتبط حذف می‌کند.

در اینجا چند مثال از ابزار مختلف برای ردیابی برند منشن برای شما می آوریم:

Google Alerts

گوگل به دلیل ایجاد ابزارهای کاربردی و بدون دردسر که سردرگمی زیادی از مدیریت کسب و کار و کمپین سئو شما را از بین می برد، مشهور است، و Google Alerts نیز از این قاعده مستثنی نیست.

می توانید از آن برای نظارت بر اینکه روزانه چند بار عبارت مرتبط با شرکت شما از جمله نام برند یا محصول کلیدی شما ذکر می شود، استفاده کنید.

و مانند بقیه مجموعه ابزارهای Google، Google Alerts  رایگان است، بنابراین می‌توانید بدون آسیب رساندن به نتیجه‌تان، آن را به دلخواه خود بکار ببرید.

BuzzSumo

BuzzSumo  شبیه Google Alerts است که ردیابی نام‌ برند شما را در بسیاری از انواع محتوای محبوب در سراسر وب آسان می‌کند.

از آن برای جستجوی وب برای ذکر نام برند، اعضای تیم، محصولات، برچسب‌ها و موارد دیگر و همچنین مشاهده داده‌های پیوست شده به هر نمونه استفاده کنید.

همچنین می‌توانید تنظیمات را به‌منظور حذف نتایج از دامنه‌های خاص یا شامل کلمات و عبارات کلیدی خاص تغییر دهید.

SEMRush

SEMRush  به طور کلی یک ابزار عالی برای ساده کردن فرآیند سئوی شما است، اما از ویژگی نظارت بر برند آن نیز می توان برای ردیابی و شناسایی برند منشن شما استفاده کرد.

این کار را می توان در کل وب در همان پیشنهادات BuzzSumo انجام داد. همچنین سازماندهی، مرتب‌سازی و سفارشی کردن نتایج به‌طور منطقی آسان است.

همچنین می‌توانید یافته‌های خود را به‌عنوان یک CSV مناسب برون ریزی کنید، برای ارزیابی هر فرصت بالقوه به صورت موردی عالی است.

Ahrefs

Ahrefs Content Explorer  می تواند به شما کمک کند تا از برند منشن آنلاین خود نیز مطلع شوید.

مانند سایر ابزارها، می توانید به راحتی نتایج خود را اصلاح کنید تا در صورت تمایل عبارات، دامنه ها یا کلمات کلیدی خاص را حذف کنید.

اگرچه هر ابزاری مانند مثال بالا راهی قابل اعتماد برای فهمیدن اینکه چه کسی در مورد نام برند شما به صورت آنلاین صحبت می کند و در چه زمینه ای می باشد، ممکن است بخواهید از چندین مورد استفاده کنید.

این بهترین راه برای اطمینان از اینکه هیچ فرصت طلایی برای ایجاد روابط جدید با همکاران یا حتی تبدیل نام برند خود به بک لینک های سنتی را نادیده نمی گیرید است.

نحوه تبدیل برند منشن بدون پیوند به لینک

البته، در حالی که برند منشن بدون پیوند همان طور که هستند ارزشمند هستند، ممکن است ارزش داشته باشد که ببینید چه کاری می توانید انجام دهید تا آن نام ها در برخی موارد به بک لینک ارتقا داده شوند.

موارد خوب برای این رویکرد عبارتند از:

  • مرتبط است، زیرا پیوندهای منابع نامرتبط برای سئو ارزشمند نیستند و حتی ممکن است در برخی موارد مضر باشند.
  • سایت های مورد اعتماد، مانند نشریات خبری سطح بالا و سایر منابع با کیفیت.
  • به طور بالقوه قادر به ارسال ترافیک با کیفیت بالا برای سایت شماست.
  • پیوست به رتبه صفحه بالا، به این معنی که یک بک لینک می تواند به شما اجازه دهد تا در نفوذ آنها به اشتراک بگذارید.

هنگامی که برخی از نامزدها را شناسایی کردید که این معیارها را برآورده می کنند، نکات زیر را برای تبدیل موفقیت آمیز نام های برند خود به بک لینک های زیبا و قدرتمند در نظر بگیرید تا سئوی خود را بیشتر تقویت کنید.

1. برای پیدا کردن استفاده کننده گان برند منشن تلاش کنید

هنگامی که لیستی از لینک های با کیفیت به نام های برند که می خواهید بیشتر دنبال کنید، جمع آوری کردید، وقت آن است که با ناشران اصلی تماس بگیرید.

گاهی اوقات نویسندگان محتوا نوعی از اطلاعات محتوا را در پایان خود محتوا درج می کنند. اما اگر نه، صفحات نویسنده، نمایه های رسانه های اجتماعی یا وب سایت شخصی آنها را بررسی کنید.

اگر این کار موفقیت آمیز نبود، همیشه می‌توانید پیامی را در شبکه‌های اجتماعی برای فرد ارسال کنید.

2. به آنها اجازه دهید بدانند چه چیزی برای آنها مفید است

این واقعیت که کسی در وهله اول به اندازه کافی به برند یا محصولات شما اهمیت می دهد تا در مورد شما صحبت کند، نشانه بسیار خوبی است که از شنیدن صحبت های شما بدشان نمی آید.

با این حال، باید ایمیل و پیام های ارتباطی را با تشکر از شخص به خاطر اشاره به نام برند شما آغاز کنید.

شما می خواهید از همان ابتدا یک رابطه دوستانه ایجاد کنید.

به خاطر داشته باشید که بسیاری از نویسندگان و نشریات ایمیل های زیادی دریافت می کنند.

توضیح دهید که افزودن بک لینک به شما محتوای آنها را مرتبط تر می کند و همچنین برای خوانندگان مفیدتر خواهد بود.

3. کاری کنید که هدفتان احساس ارزشمندی داشته باشد

هر چه خوش برخوردتر و مودب تر باشید، بهتر است.
از این گذشته، شما هرگز نمی دانید چه زمانی یک درخواست ساده مانند این می تواند به یک مشارکت مداوم با مزایای بالقوه برای هر دوی شما تبدیل شود.

گفتنی است، پس از باز کردن با یک «تشکر» صمیمانه، نشان دهید که پست آنها در مورد برند شما را خوانده اید و مورد توجه قرار گرفته است.
با این حال، همه دوست دارند احساس ارزشمندی کنند و بدانند که دیگران واقعاً از کارشان لذت می برند. در اینجا صداقت کلید موفقیت است.

4. به اصل مطلب برسید

هنگامی که به دنبال بک لینک هستید، در مقابل تمایل به نوشتن رمانی واقعی برای هدف خود مقاومت کنید. اینها افراد پرمشغله‌ای هستند که احتمالاً تلاش‌ها و درخواست‌های زیادی دریافت می‌کنند.

همچنین، دامنه توجه افراد مدرن به طور متوسط ​​از حافظه ماهی قرمز کوتاه تر است، بنابراین ایمیلی که بیش از حد طولانی باشد، خطر از دست دادن توجه گیرنده را دارد.

بنابراین پس از چند خط از نکات زیبا، مستقیماً به اصل موضوع خود بروید.
و آماده باشید که با ادب و قدردانی پاسخ دهید حتی اگر آنها تصمیم بگیرند بک لینکی را که خواسته اید به شما ندهند.
برخی از نشریات و وب سایت ها دارای سیاست های سختگیرانه لینک هستند، بنابراین ممکن است حتی به آنها بستگی نداشته باشد. اما حتی اگر اینطور باشد، پاسخ صحیح قبل از رفتن به مورد بعدی در لیست، یک تشکر صمیمانه است.

جمع بندی: برند منشن و بک لینک ها تنها بخشی از یک استراتژی سئوی جامع هستند

اینترنت همیشه در حال پیشرفت است، همانطور که روش‌های مختلف مردم از آن استفاده می‌کنند، بنابراین منطقی است که همین امر در مورد موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ نیز صدق کند.

این بدان معناست که استراتژی سئوی شما نیز باید تکامل یابد، اگر در مورد دستیابی به اهداف برندسازی مداوم خود جدی هستید. بک لینک ها و برند منشن بخش بزرگی از آن هستند، اما هنوز هم تنها بخشی از تصویر بزرگتر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید