بلاگ

6 نکته برای بهبود تجربه خرید کاربران و افزایش نظرات مثبت

تجربه خرید کاربران

آیا مراحل خاصی برای به دست آوردن و حفظ شهرت مثبت آنلاین وجود دارد؟ ثبات یک عنصر کلیدی در موفقیت مدیریت یک حضور قدرتمند دیجیتالی است.

داشتن حسن شهرت آنلاین مرتبط، جاری و مثبت تأثیر مستقیمی بر فروش نهایی محصولات شما دارد.

یکی از جنبه های کلیدی مدیریت شهرت آنلاین پیاده سازی استراتژی برای دریافت نظرات آنلاین مثبت است. آنچه دیگران در مورد شرکت شما می گویند برای موفقیت شما بسیار مهم است.

باید توجه داشته باشید که مشتریان احتمالی قبل از تعامل با تیم فروش شما درباره کسب و کار و محصولات شما تحقیق می کنند.

شهرت آنلاین شما در مورد شما چه می گوید؟ آخرین باری که نظرات و تجربه خرید کاربران خود را بررسی کرده اید ، کی بود است؟ اگر از پاسخ خود به این دو سوال مطمئن نیستید، ممکن است کسب و کار خود را از دست داده باشید بدون اینکه بدانید چرا.

منتظر نمانید تا اشخاص بیشتری در مورد شما نظر منفی دهند. برای توسعه و حفظ شهرت آنلاین مثبت، فعالانه و با پشتکار تلاش کنید.

با این کار، تأثیر مطالب مثبت در مورد کسب کار خود را به حداکثر می رسانید، اعتماد و اطمینان مشتری را تقویت می کنید، تصویر عمومی خود را ارتقا می دهید، حفظ مشتری را بهبود می بخشید و در عین افزایش درآمد فروش، استعدادهای برتر را جذب می کنید.

مدیریت شهرت آنلاین یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای موفقیت در تجارت خود انجام دهید، فراتر از ارائه محصول عالی و خدمات استثنایی باید به این نکته نیز توجه کنید.

نظرات و تجربه خرید کاربران را کجا می توان یافت؟

منابع متعددی برای بررسی های تجربه خرید و نظرات کاربران به صورت آنلاین وجود دارد. این بررسی های آنلاین ستون های کلیدی برای ایجاد یک پایگاه مشتری وفادار است که به طور ارگانیک از بازاریابی شرکت شما پشتیبانی می کند.

در حالی که ارسال نظرات مشتری به صورت مطلوب در سایت خود نسبتاً ساده است، اما به احتمال زیاد سایت شما اولین یا تنها مکانی نخواهد بود که مشتریان بالقوه به دنبال اطلاعات از کسب و کار و محصولات شما هستند.

بسته به اینکه خریداران سایت شما چقدر کنجکاو هستند و چقدر می خواهند وقت خود را برای تحقیق اختصاص دهند، ممکن است اطلاعاتی در مورد محصول شما و کسب و کار شما کسب کنند. علاوه بر این، اکثر خریداران می خواهند ببینند مشتریان قبلی شما در مورد یک محصول خاص و سطح خدمات ارائه شده چه می گویند.

به این دلیل، مهم است که به طور دوره ای تحقیقات مشابهی را در مورد نظرات کاربران در مورد خود انجام دهید. قبل از صحبت با مشتریان، بدانید مشتریان بالقوه شما چه چیزی را می بینند و چه تصوراتی از قبل در مورد محصول شما دارند.

تاثیر نظرات کاربران بر کسب و کار شما

وقتی به طور موثر برای کسب نظرات مثبت کار می کنید، تجارت شما رشد خواهد کرد.

بنابراین، بررسی ها برای ایجاد اعتماد، اعتبار و شهرت بسیار مهم است. آمارهای از تحقیقات در سایت های معتبر خارجی نشان می دهد که رتبه بندی ستاره ها مشتریان را به سمت کسب و کارهای مختلف سوق می دهد. بر اساس رتبه بندی ستاره ها:

94 درصد مصرف کنندگان از مشاغل با رتبه بندی چهار ستاره استفاده می کنند.
54 درصد از مصرف کنندگان به احتمال زیاد از رتبه بندی سه ستاره استفاده خواهند کرد.
14 درصد از مصرف کنندگان رتبه بندی یک ستاره یا دو ستاره را انتخاب خواهند کرد.

بر اساس این اعداد ، دو سوال از خود بپرسید:

چه نوع رتبه ای می خواهید؟
آیا حاضرید کاری برای به دست آوردن رتبه بهتر انجام دهید؟
پرسش و پاسخ به این سوالات مهم است. نتیجه نهایی این است که بررسی های مثبت بر درآمد تأثیر مثبت می گذارد.

چگونه می توان نظرات آنلاین مثبت را افزایش داد

گرفتن نظرات مثبت آنلاین کار سختی نیست. در واقع، استراتژی های این کار بسیار ساده هستند. فقط باید به طور مداوم به آنها متعهد باشید. در اینجا شش استراتژی بسیار موفق را می توان نام برد:

۱. نظرات در مورد کسب و کار خود را از مشتریان بخواهید

اگرچه این نکته ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما تعداد کمی از مشاغل این کار را انجام می دهند. اکثر مصرف کنندگان در یک روز معمولی دهها یا بیشتر تصمیمات خرید می گیرند. چند نفر از این مشاغل از شما درخواست بازبینی کرده اند؟

هنگامی که می دانید مشتریان از محصول یا خدمات شما راضی هستند، از آنها بخواهید تا نظر خود را در مورد محصول شما ارسال کنند. کار را برای آنها آسان کنید. بپرسید: “تجربه شما در خرید محصول X یا دریافت خدمات Y چگونه بود است؟”

هنگامی که آنها پاسخ مثبت می دهند، بپرسید آیا مایل نیستند این تجربه را در وب سایت خود شما یا یک سایت رتبه بندی مثل نظر کده به اشتراک بگذارند. اکثر آنها با انجام این کار موافقت خواهند کرد. این به شما بستگی دارد که که چگونه به کاربران در انجام این کار کمک می کنید.

فقط پس از دریافت نظرات یا بازخوردهای مثبت، نظرات مثبت را برای استفاده در وب سایت یا پست های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید.

شما می توانید به سادگی از طریق درخواست، نظرات بیشتری نسبت به رقبای خود کسب کنید. به عنوان مثال، کلمه “دعوت” نرم تر از “پرسیدن” و کلمه “بازخورد” خنثی تر از “مرور” است. واژگان نقش مهمی در درخواست بازبینی کاربران دارند.

۲. مشتریان را تشویق کنید تا نظرات خود را ارائه دهند

اگر برای نوع کسب و کار شما مناسب است، یک نشانه کوچک قدردانی مانند کوپن یا تخفیف برای ارسال نظر ارائه دهید. به وضوح اعلام کنید که به خریداران راضی برای ارائه نظرات در مورد تجربه خرید خود پاداش می دهید.

۳. به کارمندانی که نظرات را جمع آوری می کنند پاداش دهید

کارکنان و رهبران تیم خود را در مورد اهمیت ارائه تجربه عالی از مشتریان آموزش دهید و به آنها بیاموزید که چگونه به طور موثر درخواست ثبت نظرات توسط کاربران را ارائه دهند.

۴. نظرات عالی را به نمایش بگذارید

هر زمان که یک نظر عالی در مورد کسب و کار خود دریافت می کنید، کاربران دیگر را مطلع کنید. آنها را در وب سایت خود قرار دهید. مکانی برای ویجت نظرات یا گزینه بازخورد مستقیم را در صفحه اصلی وب سایت خود در نظر بگیرید. از اسکرین شات های نظرات مثبت در موارد بازاریابی خود ، از جمله بروشور ، خبرنامه و فیلم استفاده کنید.

نظرات مثبت مشتریان را طوری قرار دهید که مخاطبان شما از مشتریان راضی در سراسر سایت شما الگو برداری کنند.

برجسته کردن نظرات مثبت شما می تواند مشتریان بالقوه را متقاعد کند که کسب و کار شما محصولات یا خدمات با کیفیتی ارائه می کند.

۵. بر رسانه های اجتماعی خود تسلط داشته باشید

حضور خود در رسانه های اجتماعی در بسترهایی که مشتریان ایده آل شما به آن متمایل هستند فعال نگه دارید. این رسانه ها ممکن است محبوب ترین آن ها مانند Twitter ، LinkedIn ، Facebook و YouTube  و اینستاگرام را شامل شوند.

بین سایر پست های مفید خود ، نظرات را درج کنید. شما هرگز نمی دانید چه نکته ای که توسط یک مشتری راضی بیان می شود، محرکی برای تبدیل شدن کاربران دیگر به مشتری جدید خواهد بود. یک فعالیت جذاب در رسانه های اجتماعی شما را در ذهن مشتریان به صورت مثبت قرار می دهد و ارزش برند شما را تقویت می کند.

۶. به نظرات منفی پاسخ دهید

یک نظر منفی می تواند باعث کاهش 22 درصدی در لیست جستجوی مشتریان بالقوه شما شود. هر نظر منفی را پیگیری کنید. اگر مشتری تجربه بدی داشت، از او به خاطر بازخوردش تشکر کنید، با صداقت عذرخواهی کنید و سپس روی یک راه حل رضایت بخش کار کنید.

هنگامی که توانستید آن نظر منفی را به یک نظر مثبت تبدیل کنید، برای اشتراک گذاری این موضوع که توانسته اید مشکل را حل کنید و مشتری از خدمات شما راضی شده است از او اجازه بگیرید. نکته اصلی این است که بلافاصله برای تبدیل نظر منفی به یک نظر مثبت اقدام کنید.

پس از دریافت یک نظر منفی، زمانی را برای پاسخ دادن با درایت اختصاص دهید.

پاسخ جدی به یک نظر منفی به کاربران شما نشان می دهد که تجربه خرید مثبت آنها برای شما اهمیت دارد. همچنین ممکن است نظرات منفی را به نظرات مثبت تبدیل کند. شما می توانید در نظرکده به نظرات کاربران خود پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید