رپورتاژ آگهی

هرچیزی که باید درباره آزمون دولینگو بدانید

هرچیزی که باید درباره آزمون دولینگو بدانید

آزمون دولینگو (Duolingo English) یک آزمون برای ارزیابی مهارت های انگلیسی است. بر خلاف تافل و آیلتس، آزمون دولینگو به صورت کامپیوتری برگزار می شود.

اگر قصد شرکت در آزمون انگلیسی دولینگو را دارید، در این پست ما نکاتی را برای کمک به شما آماده کرده به اشتراک گذاشته ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر و درک آزمون انگلیسی دولینگو این مقاله را تا آخر بخوانید.

آزمون دولینگو چیست؟

آزمون دولینگو (Duolingo English Test :DET) یک آزمون تطبیقی (Adaptive) مبتنی بر کامپیوتر است که میزان مهارت زبان انگلیسی شما را مورد سنجش قرار می­‌دهد. در طول دو سال گذشته بیشتر از 500 دانشگاه و کالج در سراسر دنیا داشتن مدرک آزمون دولینگو (Duolingo) را به عنوان یکی از شرایط پذیرش داوطلبان قرار داده‌­اند. دانشگاه­‌های برتری مانند FDU ,Duke ,UCLA ,Columbia ,NYU ,Yale. بنابراین آشنایی با آزمون دولینگو و تمام جزئیات آن می‌­تواند نیاز بسیاری از داوطلبان آزمون‌­های بین‌­المللی زبان انگلیسی باشد.البته توجه داشته باشید که آیلتس اندیکاتور و آزمون تافل آنلاین (Home Edition)  نیز جایگزین جدید آزمون آیلتس و تافل می‌باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://quickwithus.com/exams/آزمون-دولینگو/

علاوه بر این، بسیاری از منابع رایگان آنلاین برای تمرین مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی نیز وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید.

اما چه کارهایی باید برای آشنایی با سوالات و سنجش مهارت های این آزمون انجام دهم.  در این به تمامی این موارد مهم اشاره شده است.

 

نکاتی که باید قبل از شرکت در آزمون دولینگو بدانم

در آزمون آزمایشی شرکت کنید

آزمون آزمایشی شما را با انواع سولاتی که در آزمون دولینگو مواجه خواهید شد، آشنا می کند. ما به شما توصیه می کنیم که تست های مشابه با آزمون واقعی را بزنید تا بدانید که در آزمون واقعی با چه سوالاتی روبرو هستید. در این صورت می توانید مشکلات خود را شناسایی کنید و بیشتر بر روی آن ها تمرکز داشته باشد و تمرین کنید.

آزمون آزمایشی که وب سایت رسمی دولینگو دارد به صورت رایگان است. شما می توانید هر چند بار که خواستید از این آزمون ها استفاده کنید. پس از پایان آزمون، نمره تخمینی شما را محاسبه می کند.

به خاطر داشته باشید که آزمون آزمایشی از آزمون اصلی مدت زمان کوتاه تری دارد (فقط هشت دقیقه است).  از طرفی نمره محاسبه شده آن نیز غیررسمی، اما دقیق است. به سایت آزمون دولینگو مراجعه کنید تا خودتان آن را تجربه کنید.

https://englishtest.duolingo.com/register

محیط رابرای آزمون آماده کنید

از آنجا در آزمون دولینگو بصورت آنلاین و از طریق کامپیوتر خود شرکت می کنید، باید مطمئن باشید که همه شرایط را برای آرام بودن محیط آزمون را فراهم کرده اید تا بدون هیچ مشکلی بتوانید آزمون را سپری کنید.

شما باید موارد زیر را برای خود مهیا کنید.

 • شناسنامه عکس دار
 • اتاقی آرام و کاملاً روشن
 • حدود یک ساعت وقت بدون استراحت
 • رایانه ای مجهز به دوربین
 • یک اتصال به اینترنت و یک مرورگر سازگار با سایت آزمون دولینگو

هرچیزی که باید درباره آزمون دولینگو بدانید

از قوانین آزمون دولینگو باید مطلع باشید

بعد از اتمام آزمون، ناظر فیلم آزمون شما را بازبینی می كند تا مطمئن شود كه از قوانین پیروی كرده اید. این قوانین شامل استفاده نکردن از هدفون ، عدم صحبت با شخص دیگری، استفاده نکردن از تلفن یا سایر دستگاه ها و به خارج از صفحه نمایش نگاه نکرده باشید.

رعایت این قوانین در طول آزمون مهم است، در غیر این صورت باید دوباره در آزمون شرکت کنید. قوانین آزمون دولینگو و سوالات متداول آن را می توانید در سایت رسمی آن مشاهده کنید.

https://testcenter.zendesk.com/hc/en-us

چگونه به سوالات در آزمون دولینگو پاسخ دهیم؟

اگر نمونه مقاله 15 دقیقه ای آزمون دولینگو را انجام دهید، شما برای تمام تسک هایی که ممکن است در طول امتحان رسمی روبرو شوید، آماده شده اید. در زیر، نکات مفیدی را برای تکمیل هر تسک یاد خواهید گرفت.

 1. واژه ای که درست نوشته شده را انتخاب کنید: در این تسک، باید به املاء کلمات توجه کنید. بسیاری از آنها مانند کلمات درست به نظر می رسند، در حالی که چنین نیستند. روی کلمه ای که مطمئن نیستید، کلیک نکنید.
 2. واژه شنیده شده را انتخاب کنید: در این تسک، باید همان قوانین مورد قبل را دنبال کنید. شما در نمونه سوالات آزمون دولینگو متوجه خواهید شد که برای این تسک باید چه کاری انجام دهید.
 3. کلمات جا افتاده را انتخاب کنید: این تسک دشوار است. کلماتی را که نمی دانید، رد کنید و بعداً برگردید و دوباره آن ها را بررسی کنید. بنابراین باید املاء کلمات را تمرین کنید تا از این تسک بتوانید نمره خوبی بگیرید.
 4. یک تصویر را باید ا صدای بلند توصیف کنید و یا در مورد آن بنویسید: برای توصیف تصویر، شما باید خاص باشید و واژگانی که یاد دارید را به نمایش بگذارید. حداقل یک جمله کامل بنویسید و با آن داستان سرایی کنید.
 5. یک تصویر را سریع توصیف کنید: برای این تسک فقط 3 ثانیه وقت خواهید داشت. این زمان برای استفاده از صفت کافی است.
 6. گزاره ای که می شنوید را تایپ کنید: فقط سه بار می توانید گزاره را گوش دهید. بنابراین، آنچه را بار اول به راحتی شنیده اید را یادداشت کنید. سپس بار دوم آن را کامل کنید و بار سوم آن را مرور کنید.
 7. باید متنی که به شما داده می شود را بخوانید و صدای خود را ضبط کنید: وقت زیادی برای آماده سازی نخواهید داشت. به همین دلیل، شما باید متن را سریع اسکن کرده و واضح آن را بخوانید.
 8. به سوالی که از شما به صورت صوتی و یا کتبی پرسیده می شود، باید پاسخ دهید: اگر سوال خوانده شود، فقط یک بار فرصت دارید که آن را بشنوید. تمام وقت را برای پاسخ خود اختصاص دهید، مثال بزنید و از انواع مختلف جملات استفاده کنید.
 9. به سوالات نوشته شده باید پاسخ دهید: برای این تسک باید دایره واژگان خود را به نمایش بگذارید و بتوانید از آن ها در انواع مختلف جملات استفاده کنید. علاوه بر این، برای ویرایش پاسخ خود ، یک دقیقه فرصت دارید.
 • مصاحبه ویدیویی (گفتاری و نوشتاری): این قسمت درجه بندی نشده است. دو گزینه برای انتخاب به شما داده می شود، بنابراین بهترین خود را به نمایش بگذارید. 3 دقیقه صحبت کنید و 5 دقیقه فرصت دارید که بنویسید.

اما در زمان آمادگی آزمون باید چه مواردی را دنبال کنم تا بتوانم به این سوالات به درستی پاسخ دهم.

نکات عمومی مطالعه

اگر در آزمون آزمایشی دولینگو شرکت کرده باشید، متوجه شده اید که برای موفقیت باید سخت مطالعه کنید. برخی از نکاتی که ممکن است در مطالعه به شما کمک کنند در ادامه آورده ایم.

 • شما نمی دانید در طول امتحان با چه سوالاتی مواجه خواهید شد. به همین دلیل، تا آنجا که می توانید موضوعات مختلف را به زبان انگلیسی بخوانید.
 • در قسمت نوشتن و صحبت کردن، مطمئن شوید که از واژگانی که می دانید استفاده کرده اید. از مترادف ها زیاد استفاده کنید و سعی کنید از انواع مختلف جملات، حتی برخی از جمله های پیچیده، استفاده کنید.
 • در تکمیل کلمه جا افتاده، باید به انتهای کلمات توجه کنید. این کار نشانه خوبی برای پی بردن به زمان جمله است.
 • خیلی استرس نداشته باشید. تسلط به تمامی تسک ها و نکات آزمون دولینگو، می توانید موفقیت خود را تضمین کنید.

هرچیزی که باید درباره آزمون دولینگو بدانید

چطور برای آزمون دولینگو آماده شوم ؟

مطالبی که باید برای آزمون دولینگو مطالعه شود، ساده هستند اما در عین حال بسیار کارآمداند. مطمئن شوید که برای آشنایی با آن در آزمون های آزمایشی آن چندین بار شرکت کرده اید. اگر همه نکات گفته شده در این مقاله را رعایت کنید، به راحتی نمره عالی خواهید گرفت.

اگر قصد شرکت در این آزمون را دارید باید به آخرین منابع روز دنیا دسترسی داشته باشید. در کنار منابع به روز، باید با راهنمایی اساتیدی که در این زمینه تجربه دارند نیز بهره بگیرید. موسسه کوییک با برگزاری کلاس های آمادگی آزمون دولینگو می تواند به شما این اطمینان را بدهد که با شرکت در این کلاس ها می توانید با موفقیت این آزمون را پشت سر بگذارید.

شعار ما در موسسه کوییک، رسیدن به نمره مورد نظر در کوتاه ترین زمان ممکن است. چراکه ما تمامی منابع را بررسی کرده ایم و با تکیه بر کارآمدترین ها، این مسیر را برای شما جذاب و کوتاه می کنیم. به طوری که با این متد آموزشی می توانید به سرعت و به صورت تضمینی برای کسب نمره عالی این آزمون آماده شوید.

نتیجه گیری

آزمون دولینگو به دلیل جدید بودنش ممکن است ترسناک به نظر برسد. اما شما به آن می توانید به عنوان گزینه ای جدید برای اثبات تسلط حود به مهارت انگلیسی به کالج ها  و دانشگاه ها (و به عنوان یک فرصت جدید برای یادگیری!) بدانید. قسمت هیجان انگیز این است که شما می توانید انتخاب کنید کدام آزمون برای شما مناسب تر است،TOEFL ، DET یا IELTS.

تیم مشاوران ما در موسسه کوییک(quickwithus.com)، اینجا هستند تا به شما در تصمیم گیری انتخاب آزمون بین المللی  ESL مناسب کمک کنند. همچنین مدرسان ما برای کمک به شما در شروع کار در کنارتان خواهند بود. فقط کافیست امروز تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری را کسب کنید!

دیدگاهتان را بنویسید