بلاگ

۷ راه جلب اعتماد مشتری در اینستاگرام

اعتماد کاربران در اینستاگرام

۱. تشویق مشتریان به نظردهی و مشارکت

براساس تحقیقی که در چند کشور اروپایی پیشرفته در حوزه خرید اینترنتی و همچنین خرید از طریق پیج های اینستاگرامی صورت گرفت به این نتیجه منتهی شد که بیش از 90 درصد کاربران قبل از خرید، نظرات دیگر کاربران را در مورد آن کالا یا خدمات را مطالعه می کنند. و بعد در مورد خرید تصمیم گیری می کنند.
بدون شک شما نیز تجربه خرید اینترنتی و غیر حضوری را داشته اید و با اینکه شناختی نسبت به افرادی که اقدام به گذاشتن نظر کرده اند ندارید ولی در تصمیم گیری شما موثر بوده است.
هیچ گاه کامنت و نظر فالوورهای خود را دست کم نگیرید زیرا بیشتر کاربران به نظر فالوورهای دیگر شما بیشتر اعتماد می کنند.
یکی از بهترین راه ها، برای گرفتن بازخورد از نظر کاربران ثبت پیج در سایت نظر کده می باشد. این کار باعث می شود یک شخص ثالث و بی طرف مجری ثبت نظرات کاربران باشد که بدون شک اعتماد بیشتر کاربران را در پی دارد. علاوه بر این پیج شما در مقایسه با دیگر پیج های اینستاگرامی مشابه با کسب و کار شما قرار می گیرد که باعث مطرح شدن بیشتر شما می گردد. همچنین به جذب بیشتر فالوور برای پیج شما کمک خواهد کرد.

لینک بیو برای اینستاگرام

 

 

یکی از بزرگترین مزیت های نظرات کاربران استفاده از آنها در جهت رفع مشکلات احتمالی و بهبود کسب و کار شما می باشد.
شما همچنین از نظرات کاربران در بخش کامنت ها پیج می توانید استفاده کنید ولی بیشتر کاربران اعتماد زیادی به نظرات زیر پست ها ندارند زیرا معمولا اکثر نظرات معمولا مثبت است و نظرات منفی پاک می شود و بیشتر نظرات ممکن است ساختگی باشد. بنابراین کاربر با سایت نظرکده اعتماد بیشتری به پیج شما خواهد کرد.

 

۲. برند سازی کنید

برند سازی یا برندینگ یکی از مهم ترین بخش های هر کسب و کاری می باشد. با وجود کسب و کارهای مشابه در بازار رقابتی امروز برند سازی یکی از بزرگترین مزیت ها میتواند به شمار رود. اما برندسازی چیست و چگونه در جهت بهبود کسب و کار شما می تواند موثر باشد؟

اگر بخواهیم خیلی ساده بگوییم برند شما، اعتبار شما نزد مشتری می باشد. برند انتظارات مشتریان و کاربران شما را در مورد محصولات و خدمات و تفاوتی که باید با رقبای خود داشته باشید را عنوان می کند. برند شما می تواند موجب جلب اعتماد بسیاری برای کاربران باشد. همانطور که اکثر کاربران برند های بزرگ در حوزه های مختلف را سرچ می کنند که به آنها اعتماد دارند.

 

۳. تصویری از چهره خود نشان دهید

معمولا در پیج محصولات و خدمات خود را معرفی می کنید ولی راهی که باعث اعتماد بیشتر مشتری شود کدام است؟
بهتر است فقط به معرفی برند و یا محصولتان اکتفا نکنید، وقتی کاربر با چهره شما بیشتر آشنا می شود باعث افزایش اعتماد او خواهد شد. سعی کنید در معرفی محصولات خود از چهره و فیلم خود بیشتر استفاده کنید.
در استوری های روزانه می توانید از فعالیت های روزمره نیز استفاده کنید مسائل پشت پرده، افرادی که در تهیه محتوا به شما کمک می کنند و … این کار باعث می شود تا کاربر حس کند که پشت این برند موفق چه کسانی فعالیت می کنند.
شما می توانید از لایو ها نیز برای جلسات پرسش و پاسخ استفاده کنید زیرا ممکن است یک سوال بین کاربران زیادی مشترک باشد. که این کار باعث فروش و اعتماد بیشتر کاربران خواهد شد.

 

۴. پروفایل خود را به بهترین شکل تکمیل کنید

یکی از راه هایی که به جلب اعتماد کاربران منتهی میشود طراحی حرفه ای پروفایل پیج اینستاگرام می باشد. در اولین قدم شما باید یک عکس مناسب با کسب و کار خود برای پروفایل انتخاب کنید، از انتخاب عکس های غیر مرتبط به شدت خودداری کنید.
بهتر است در پیج های فروشگاهی از لوگوی حرفه ای خود و یا عکس خود شما به عنوان فروشند محصول و خدمات استفاده نمایید.
از آدرس مکان خود برای جلب اعتماد بیشتر کاربر در پروفایل استفاده کنید چون وقتی کاربر بفهمد که شما جای ثابتی دارید احساس راحتی و اعتماد بیشتری نسبت به شما خواهد داشت.
از شماره تلفن ثابت نیز می توانید در پروفایل خود استفاده کنید این کار باعث می شود کاربر احساس کند در صورت داشتن سوال یا پیش آمدن مشکل احتمالی می تواند در زمان کوتاهی با تماس تلفنی مشکل خود را حل نماید.
در پروفایل های پیج تجاری، اینستاگرام امکان اضافه کردن یک لینک را به کاربر می دهد ما در نظرکده این امکان را برای شما فراهم کرده ایم تا اطلاعات کاملی در مورد کسب و کار خود و سایر لینک ها شامل سایت ، ارتباط تماس و … را در اختیار کاربر قرار دهید.
کار به این صورت است که شما در سایت نظرکده صفحه خود را می سازید و لینک های خود به همراه توضیحات بیشتری در مورد کسب و کار خود را در این صفحه قرار می دهید و با قرار دادن لینک این صفحه در پروفایل پیج آن را در اختیار کاربران خود قرار می دهید.

 

۵. تولید محتوای جذاب و تبلیغات اصولی

یکی از بزرگترین راه های جلب اعتماد کاربری تولید محتوای جذاب است. شما با تولید محتوای خوب می توانید محصولات و خدمات خود را به کاربران معرفی نمایید. همچنین محتوای جذاب باعث می شود تا کاربران پست های شما را از طریق استوری به اشتراک بگذارند که در این صورت شما بیشتر دیده خواهید شد.
از قرار دادن تبلیغات بی ربط و زیاد در مورد محصولات پیج خودداری کنید این کار اعتماد کاربر را از بین می برد و بسیاری از تبلیغات آزاردهنده خواهند بود و احساس خواهد کرد که شما به او احترام نمی گذارید. شما باید به کاربران خود حق انتخاب دهید و بیشتر به عنوان مشاور و راهنما در کنارشان باشید.

 

۶. برای محصولات و خدمات خود ضمانتی قرار دهید

معمولا کاربران به پیج ها و کسب و کارهای نوپا کمتر اعتماد می کنند برای اینکه این اعتماد را جلب کنید باید برای محصولات و خدمات خود ضمانتی قرار دهید مثلا ضمانت عودت وجه و خدمات پشتیبانی بدهید. البته این ضمانت متناسب با کسب و کار شما می تواند متفاوت باشد، ولی در کل این کار باعث می شود تا کاربران راحتتر به شما اعتماد کنند.

 

۷. برقراری ارتباط دوستانه با مخاطبین

معمولا قبل از خرید ممکن است سوالات زیادی درباره محصول و یا خود شما در ذهن کاربر باشد. کاربران دوست دارند که یک متخصص به سوالات آنها پاسخ دهد. سعی کنید با مخاطبین خود ارتباط دوستانه برقرار کنید و همیشه برای او در دسترس باشید. راه های ارتباطی خود را تا حد امکان برای مخاطب در دسترس قرار دهید.
تصور اینکه وقت گذاشتن برای پاسخگویی به مخاطب تلف کردن وقت است اشتباه است، با این کار یک شبکه بازاریابی قدرتمند از خریداران خود می سازید که به شدت باعث افزایش اعتماد و رضایت کاربران خواهد شد. در نهایت این اعتماد باعث افزایش قدرت برند شما می شود.

 
 

دیدگاهتان را بنویسید