بلاگ

5 مزیت نظرات مشتری برای برند شما و برندسازی

رتبه ها در برند

درک اهمیت داده های نظرات مشتریان به یک کسب و کار کمک می کند تا نبض تقاضای مصرف کننده را احساس کرده و مشتریان جدیدی را به دست آورد. داده های حاصل از تحقیقات و بررسی های مناسب بازار به کسب و کار شما کمک می کند تا یک قدم در بازار جلوتر بروید.

بینش های ارزشمند در زمینه هایی مانند پاسخگویی به مشتری ، بازخورد محصول و وفاداری مشتری ، همراه با درک عمیق تر عادات خرید، برخی از مزایای ایجاد و جمع آوری داده های نظرات مشتری است. در اینجا پنج روشی که داده های نظرات مشتری می تواند باعث برندسازی شما شود را ذکر کرده ایم:

۱. بررسی نظرات باعث می شود محصولات و خدمات خود را بهبود ببخشید

درخواست فعال نظرات مشتریان به کسب و کار شما در بهبود خط تولید و خدمات موجود کمک می کند. اگر به مشتریان خود گوش دهید، می توانید یک خط تولید/خدمات مورد تقاضا آن ها ایجاد کنید، خطی که مصرف کنندگان مایل به خرید آن هستند. از داده های نظرات مشتری در طول فرآیند توسعه محصول استفاده کنید تا بفهمید آیا پیشنهاد شما مشکل مشتری را حل می کند یا خیر.

یک از دلایل موفقیت شرکت هایی مانند اپل، مایکروسافت و آمازون این است که عمیق تر به درک خواسته های مشتری می پردازند و سپس تلاش می کنند تا از انتظارات آنها فراتر روند. به عنوان یک کسب و کار، شما باید داده های نظرات مشتری و توسعه محصول را در هم تنیده کنید تا یک کسب و کار موفق با افزایش محبوبیت برند و برندسازی ایجاد کنید.

۲. با نظرات، شما میزان رضایت مشتری را اندازه گیری می کنید

ممکن است تجارت شما حجم فروش بالایی داشته باشد، اما چند درصد مشتری ثابت شما هستند؟ میزان جذب مشتریان جدید چقدر است؟ چرا تعداد خریداران تکراری شما کمتر از میانگین بازار است؟ شما می توانید پاسخ همه این سوالات را از طریق نظرسنجی های دقیق رضایت مشتری پیدا کنید که نحوه ارتباط مشتریان با کالاهای شما و تمایل آنها برای خریدهای بعدی آنها را اندازه گیری می کند.

نظرسنجی برآورد رضایت مشتری را می توان با به اشتراک گذاشتن لینک مخصوص خود که توسط نظرکده به شما ارائه شده است انجام دهید. یا می توانید مشتریان را برای شرکت در نظر سنجی و نظر دادن در مورد خدمات سایت، پیج و یا محصولات خود در نظرکده تشویق کنید.

۳. نظرات کاربران باعث بهبود عملکرد تیم پشتیبانی می شود

نظرات کاربران یک ابزار عالی برای کمک به تیم پشتیبانی شما برای تجزیه و تحلیل و بهبود عملکرد خود است. پشتیبان محصولات شما معمولا با افرادی که به هر نحوی در ارتباط با محصول یا خدمات به مشکل خورده اند در ارتباط هستند. به اشتراک گذاری داده های نظرات مشتری با مدیران پشتیبانی به آنها کمک می کند تا نحوه عملکرد خدمات و پشتیبانی برند خود را بهبود ببخشند.

و این عملکردها در خط مقدم ارتباطات شما با مصرف کننده قرار دارند، بنابراین به اشتراک گذاشتن نظرات با مشتریان بسیار مهم است. این کار آنها را تشویق می کند تا با نظرات سازنده خود و با اشتراک گذاشتن آن با دیگران باعث رونق کسب و کار شما و برندسازی شود.

نظرات منفی که دریافت می کنید به شما و تیم کمک می کند تا اشتباهات را ارزیابی کرده و اقدامات اصلاحی را انجام دهید.

۴. با نظرات، توصیه های شخصی توسط مشتریان ایجاد کنید

داده های خوب نظرات مشتری می تواند توصیه های شخصی را از بهترین مشتریان شما ایجاد کند. هنگامی که نظرات آنها پرسیده می شود، مشتریان احساس می کنند که با پیشرفت کسب و کار شما درگیر هستند و برای آنها ارزش قائل هستند  و پس از آن به احتمال زیاد با توصیه های شخصی مثبت خود، تجارت شما را ارتقا می دهند.

در مطالعه اخیر انجام شده توسط مجله های معتبر مشخص شد که “توصیه شخصی” دلیل اصلی انتخاب مشتریان جدید برای خرید است. توصیه ها در طول فرایند خرید مهم هستند. این مطالعه می گوید: “بیش از 8 خرید از هر 10 خرید تحت تأثیر یک توصیه افرادی است که به صورت رو در رو صحبت می کنند“.

۵. با استفاده از نظرات مشتریان تصمیمات تجاری بهتری بگیرید

نظرات مشتریان بهترین داده ها می تواند باشد، می توان از آن برای تصمیم گیری بهتر در زمینه تجارت و همچنین شناسایی طرفداران برند برای بهبود تحقیقات و استراتژی های بازاریابی آینده استفاده کرد.

وقتی کسب و کارها بر اساس داده های نادرست تصمیم می گیرند ، پول و زمان خود را تلف می کنند. بینش واقعی داده ها نشان می دهد که مشتریان چگونه کسب و کار و محصولات آن را درک می کنند. این نظرات باید راهنمای تصمیمات بازاریابی بهتر شود.

از حامیان برند خود، که توسط داده های تولید شده توسط مشتری مشخص شده است، قدردانی و استفاده کنید. این حامیان بالاترین امتیاز را در فرم های نظرات شما به شما می دهند زیرا می دانند که کسب و کار شما شایسته بهترین نظرات است. برای ایجاد مشارکتهای سودمند متقابل برای رشد برند خود، با آنها در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید